warsztaty

Ruchome ślady

30 SIERPNIA – NIEDZIELA

godz. 14.00, bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5-7 lat

Prowadzenie: kolektyw Holobiont (Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka)

 

Jaki ślad w przestrzeni może pozostawić ruch? Co to znaczy tańczyć wcześniej uchwycony ślad?
W trakcie warsztatów uruchomimy zarówno ciało, jak i wyobraźnię. Poprzez twórcze zadania opiekunowie i ich dzieci będą mogli wspólnie doświadczać radości płynącej ze swobodnej kreacji w przestrzeni i na papierze. Będziemy wspólnie tworzyć obrazy ruchem i poruszać się dzięki obrazom.
Cykl warsztatów “Ruchome ślady” był częścią procesu pracy nad spektaklem interaktywnym dla rodzin z dziećmi “_on_line__”, który łączy w sobie ruch i rysunek.

Czas trwania – 45 min.

Warsztaty odbędą się poprzez aplikację Zoom do wideo czatów (prowadzący połączy się poprzez Zoom z rodzinami, które będą uczestniczyć w warsztatach zdalnie, ze swoich domów).
Obowiązuje rezerwacja miejsc. Liczba miejsc ograniczona. ZAPISY DO 28 SIERPNIA 2020.
Rezerwacja telefoniczna od poniedziałku do piątku 41 344-58-36  w godz. 7.30 – 15.30 lub mailowa: rezerwacje@hurrart.pl (rezerwacja mailowa jest ważna po potwierdzeniu przez Teatr).

Kolektyw Holobiont (Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka), fot. M. Bylka
Kolektyw Holobiont powstał w 2017 roku. Tworzą go dwie artystki: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuki. Artystki, obserwując twórcze i różnorodne zaangażowanie widzów, badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę. https://www.holobiont.pl/  

Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, fot. M. Bylka

Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Jej prace były prezentowane m.in. w Budapeszcie, Berlinie, Nowym Jorku czy Filadelfii. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Aktualnie kończy roczny kurs choreografii eksperymentalnej Choreografia w Centrum II, organizowany przez warszawskie Centrum w Ruchu. Stworzyła ruch sceniczny do trzech przedstawień tej fundacji („Narysowałam więcej, niż tu widać”, „Nie minęliśmy jeszcze wszystkiego, co można minąć”, „Bogowie”).

Hanna Bylka-Kanecka – teatrolożka, choreografka, mama. Doktorantka kierunku wiedza o teatrze UAM, laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Erasmus oraz stypendium częściowego Alternatywnej Akademii Tańca 2016 (ASF by Grażyna Kulczyk). Pracę magisterską poświęciła badaniu statusu obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów, obecnie pracuje nad rozprawą doktorską poświęconą tańcu eksperymentalnemu dla dzieci. Oprócz uczestnictwa w licznych warsztatach, ukończyła roczny kurs choreografii eksperymentalnej „Choreografia w Centrum”, organizowany przez warszawskie Centrum w Ruchu oraz trzymiesięczny intensywny kurs performansu fizycznego SMASH#9 (2017) w Berlinie. Obecnie kontynuuje kształcenie w berlińskiej Somatische Akademie w zakresie tanecznej pracy z dziećmi. Od 2019 roku opiekuje się poznańskim programem promocji tańca współczesnego Roztańczone Rodziny.

Close Menu