warsztaty

Kreatywna Mapa Codzienności

22 SIERPNIA – SOBOTA

godz. 14.00, bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc

Warsztaty dla rodzin (dzieci w wieku 7-9 lat + dorosły)

Prowadzenie: Kuba Drzastwa

Kreatywność zaczyna się od działania. Kreatywność to nic innego jak aktywność, w ramach której testujemy różne rozwiązania. Takie działanie może polegać na badaniu elementów lub przedmiotów, które mamy dostępne na co dzień, wyszukiwaniu tematów, które są dla nas przyciągające i prototypowaniu rozwiązań w zabawie, która może doprowadzić nas do niecodziennego wynalazku.
Jak rozwijać rodzinną kreatywność? Jak tworzyć twórcze sytuacje, które pobudzą naszą chęć do działania i poszukiwania niecodziennych rozwiązań? 
W ramach warsztatów wspólnie opracujemy Kreatywną Mapę Codzienności, która powstanie na bazie podesłanego do uczestników szablonu w formacie B2. Mapa będzie zaproszeniem do twórczej zabawy na co dzień.

Czas trwania – 2 godz.

Warsztaty odbędą się poprzez aplikację Zoom do wideo czatów (prowadzący połączy się poprzez Zoom z rodzinami, które będą uczestniczyć w warsztatach zdalnie, ze swoich domów).
Obowiązuje rezerwacja miejsc. Liczba miejsc ograniczona. ZAPISY DO 20 SIERPNIA 2020.
Rezerwacja telefoniczna od poniedziałku do piątku 41 344-58-36  w godz. 7.30 – 15.30 lub mailowa: rezerwacje@hurrart.pl (rezerwacja mailowa jest ważna po potwierdzeniu przez Teatr).

Kuba Drzastwa fot. Magda Gołda

Kuba Drzastwa – interesuje się projektowaniem sytuacji twórczych, działaniami na granicy sztuk oraz projektowaniem procesów wprowadzających innowacyjne rozwiązania. Współpracuje z teatrami, domami kultury, muzeami, fundacjami, podmiotami prywatnymi, szkołami oraz festiwalami. Jego głównymi przestrzeniami zainteresowań są: design (m.in. design społeczny, design krytyczny), architektura tymczasowa (instalacje mobilne i krótkotrwałe), muzyka (komponowanie i programowanie wydarzeń muzycznych), edukacja (projektowanie sytuacji twórczych, pedagogika teatru) oraz scenografia (teatralna i eventowa). Do tej pory współpracował m.in. z Teatrem Powszechnym im. Z. Hübnera w Warszawie, Teatrem Polskim im. H. Konieczki w Bydgoszczy, Teatrem Ochoty, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Lalki i Aktora im. A. Smolki w Opolu, Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Narodowym Centrum Kultury, Fundacją Art Fraction Foundation, Fundacją Muzyka jest dla wszystkich, Teatrem 21, Festiwalem Sztuka Szuka Malucha, Festiwalem PraPremier w Bydgoszczy, Festiwalem Olimpiada Teatralna, Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Galerią Sztuki Współczesnej w Opolu, Wolskim Centrum Kultury, Instytutem Pileckiego. W tym roku (2019) realizuje projekt Ogrody tymczasowe w ramach stypendium artystycznego przyznanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Close Menu