Idea

„Nie ma nudy w wakacje” – takim hasłem rozpoczęliśmy pięć lat temu pierwszą edycję Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Dzisiaj te słowa oznaczają już nie tylko towarzyszącą nam od początku ideę, ale dobrą tradycję trzech sierpniowych weekendów, gorących od artystycznych atrakcji. Oczywiście w Kielcach, dla kielczan, dla turystów, zwłaszcza że nasze propozycje spektakli, filmów, słuchowisk i warsztatów wybieramy z najciekawszych propozycji z całej Polski oraz z zagranicy.

Nasz program adresujemy do widzów najmłodszych, nastolatków, jak również całych rodzin, a więc Hurra! ART! to wartościowa rozrywka o charakterze familijnym i sprawdzony sposób na ciekawe lato w mieście. Do tego w formule, która nie kończy się na jednorazowym przeglądzie, ale obejmuje kilka odsłon w miesiącu.

Tym razem spotykamy się w dniach: 10-11, 17-18 oraz 24-25 sierpnia 2019 roku, jak zawsze w soboty i niedziele, oferując teatr różnorodny i atrakcyjny w konwencjach. Będą więc formy lalkowe, taneczne, akrobatyczne i muzyczne oraz wspólne działania z publicznością.

Pomysłodawcą Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! jest dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” – Robert Drobniuch, a kierownikiem programowym – Justyna Czarnota (na co dzień szefowa działu Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie). Zaproponowany przez nich tegoroczny repertuar imprezy odbywa się pod hasłem „oTWÓRZMY MARZENIA” i jest zaproszeniem do wspólnej wyprawy w świat wyobraźni i wrażliwości. To zachęta do tego, aby nie bać się marzyć, odkrywać siebie i swoje pasje, nie tylko teatralne.

Mamy nadzieję, że festiwalowe propozycje staną się dla wszystkich – i Małych, i Dużych – okazją do refleksji nad tym, czego każdy z nas mocno pragnie i co jest faktycznie ważne.

Jesteśmy pewni, że podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy się przy tym świetnie, wspólnie bawić. Tak więc gorąco zapraszamy – chodźcie na hurra, chodźcie na Hurra! ART!

Kalendarium

Kolektyw Holobiont
Koprodukcja Teatru Ochoty w Warszawie z Art Fraction Foundation, w ramach Festiwalu Sztuka Szuka Malucha.
Spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi od 0,5 do 2 lat
Cena biletu – 10 zł
Prosimy o przyjście w strojach niekrępujących ruchów; w przestrzeń spektaklu uczestnicy wchodzą bez butów.
Czas trwania – 45 min.

Collectif À Sens Unique (Francja)
Spektakl cyrkowy dla widzów w każdym wieku
Wstęp wolny
Czas trwania – 55 min.

Słuchowisko dla widzów od 4 do 8 lat Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc Czas trwania – 25 min.
Warsztaty dla osób dorosłych (prosimy o przyjście w strojach niekrępujących ruchów) Prowadzenie: Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży, kieruje Działem Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc Czas trwania – 1,5 godz.
Collectif À Sens Unique (Francja) Spektakl cyrkowy dla widzów od lat 6 Cena biletu – 10 zł Czas trwania – 50 min. (bez przerwy)
Teatr Pinokio w Łodzi Spektakl muzyczny dla widzów od lat 6 Wstęp wolny Czas trwania – 1 godz. 15 min.
Teatr Nowy w Zabrzu Spektakl dla widzów od lat 10 Cena biletu – 10 zł Czas trwania – 1 godz. 15 min. (bez przerwy)
Słuchowisko dla widzów od lat 5 Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc Czas trwania – 30 min.
Warsztaty dla widzów od lat 6 (prosimy o przyjście w ubraniach, które można nieco ubrudzić) Prowadzenie: Monika Tomczyk – terapeutka SI, Instruktorka Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała, Eksperymentalnego Teatru Tańca, Edukacji Somatycznej, pedagogiki specjalnej UŁ. Reżyseruje i występuje w eksperymentalnych spektaklach teatru niezależnego. Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc Czas trwania – 1,5 godz.
Teatr Pinokio w Łodzi i Grupa Coincidentia Spektakl dla widzów od lat 16 Cena biletu – 10 zł Czas trwania – 1 godz. 45 min.
Słuchowisko dla widzów od lat 5 Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc Czas trwania – 40 min.
Warsztaty dla dzieci od 3 do 6 lat, z rodzicami Warsztaty poprowadzi kolektyw edukacyjny Oko i Ucho czyli: Asia Zbela – edukatorka, pedagożka i specjalistka ds. podróży w czasie. Tworzyła zwariowane zajęcia dla dzieci m.in. w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Cricotece i Domu Kultury Inspiro. Jest UCHEM kolektywu. Nina Kulik – edukatorka, animatorka, pedagożka i graficzka. Od kilku lat współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi na terenie Krakowa. OKO kolektywu. Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc Czas trwania – 1,5 godz.
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach Spektakl dla widzów od lat 6 Cena biletu – 10 zł Czas trwania – 1 godz. 10 min.
Czytanie sztuki dla widzów od lat 12 Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc Czas trwania – 50 min.
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki Spektakl dla widzów od lat 5 Cena biletu – 10 zł Czas trwania – 1 godz.
Lubelski Festiwal Filmowy na Hurra! ART! Za program pokazu odpowiedzialny jest Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 roku MFF Złote Mrówkojady). Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc Łączny czas trwania – ok. 35 min
Prowadzenie: Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży, kieruje Działem Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc Czas trwania – 50 min.
Lubelski Festiwal Filmowy na Hurra! ART! Za program pokazu odpowiedzialny jest Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 roku MFF Złote Mrówkojady). Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc Łączny czas trwania – ok. 1 godz.
Prowadzenie: Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży, kieruje Działem Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc Czas trwania – 1 godz.

Galeria

Partnerzy

Organizator:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury

Dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Kielce
Patronat honorowy Prezydenta Miasta Kielce

Partnerzy:

Patronat medialny:

Close Menu