warsztaty umuzykalniające

Gordonki

29 SIERPNIA – SOBOTA

 

godz. 11.00, bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci od 0 do 3 lat, z rodzicami.

 

Prowadzenie: Agnieszka Kocińska

Warsztaty mają na celu przybliżenie dzieciom świata dźwięków, na który wspólnie wpływamy poprzez głos i swobodny spontaniczny ruch. Jednym słowem! Na warsztatach będzie dużo śpiewania i dużo ruszania się! Dzieciom zostaną przedstawione różne skale modalne, sfery rytmiczne, metra trójdzielne i dwudzielne, a także nietypowe rytmy. 
W trakcie warsztatów opartych na metodzie ruchu improwizowanego R. Labana, wykorzystane zostaną kolorowe chusty, piłeczki, bańki mydlane, które pobudzają dzieci do spontanicznego poruszania się. Dzieci najpierw słuchają, a potem intuicyjnie powtarzają podstawowe gamy, skale, rytmy. Przy śpiewie i grze na drobnych instrumentach perkusyjnych dzieci odkrywają przyjemność z doświadczania muzyki. Muzyczne spotkanie zakończą piosenki uspokajające i kołysanki.
Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Dzieci coraz chętniej i swobodniej tworzą pierwsze słowa, rytmizują, śpiewają, improwizują. Ponadto dzieci dłużej potrafią utrzymać koncentrację, co ma wpływ na rozwój intelektualny. Zajęcia wg teorii Gordona mają bogaty słownik melodyczny i rytmiczny, pomagają w lepszej koordynacji ciała w pracy z muzyką. A przede wszystkim są ogromną przyjemnością i dobrą zabawą dla dzieci i dorosłych!

Czas trwania – 45 min.

Warsztaty odbędą się poprzez aplikację Zoom do wideo czatów (prowadzący połączy się poprzez Zoom z rodzinami, które będą uczestniczyć w warsztatach zdalnie, ze swoich domów).
Obowiązuje rezerwacja miejsc. Liczba miejsc ograniczona. 
Rezerwacja telefoniczna od poniedziałku do piątku 41 344-58-36  w godz. 7.30 – 15.30 lub mailowa: rezerwacje@hurrart.pl (rezerwacja mailowa jest ważna po potwierdzeniu przez Teatr).

 

Agnieszka Kocińska (na zdjęciu) – wokalistka, performerka, autorka piosenek dla dzieci i dorosłych. Prowadzi zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych, zajęcia wokalne dla dzieci i dorosłych, gra na ukulele i instrumentach perkusyjnych, kocha psy i ma kota Grażynę, którą kocha.

Close Menu